Pobierz Książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers za darmo pdf, ePub, kindle

To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers


Magiczne triki Mary Poppins przypominają zmiany, jakie dokonywały się w życiu autorki. Z Australii wywędrowała do Londynu i wymarzonej Irlandii, a nawet Ameryki; z aktoreczki i dziennikarki – zmieniła się w namaszczoną przez największe umysły Wielkiej Brytanii poetkę i pisarkę, nieustannie poszukującą swojej duchowej drogi. Surowy ton, niemodny strój i wątpliwą urodę odziedziczyła Mary Poppins…

Magiczne triki Mary Poppins przypominają zmiany, jakie dokonywały się w życiu autorki. Z Australii wywędrowała do Londynu i wymarzonej Irlandii, a nawet Ameryki; z aktoreczki i dziennikarki – zmieniła się w namaszczoną przez największe umysły Wielkiej Brytanii poetkę i pisarkę, nieustannie poszukującą swojej duchowej drogi. Surowy ton, niemodny strój i wątpliwą urodę odziedziczyła Mary Poppins po stryjecznej babce autorki, która wychowała ją, a wcześniej jej matkę. Tajemniczość, oschłość i próżność to cechy przejęte w genach od samej Travers. Figurę zawdzięcza zaś rysunkom Mary Shepard, córki słynnego ilustratora książek o Kubusiu Puchatku. Popularność to zasługa Walta Disneya, który upupił Mary Poppins i przyprawił jej słodką buzię Julie Andrews. Historia obrony angielskiej niani przed amerykanizacją to w książce tylko jeden rozdział, Disney nakręcił o tym cały film. W Ratując pana Banksa Emma Thompson sugestywnie odegrała czarującą, a zarazem irytującą pisarkę.

Travers nie życzyła sobie, by powstała o niej biografia, a jednak zgromadziła tyle pamiątek i dokumentów, że trudno uwierzyć w szczerość jej deklaracji. Valerie Lawson dostała jak na tacy mnóstwo rękopisów, notesów, listów. Utkała z nich rzetelną, a przy tym niezwykle fascynującą historię życia Helen Lyndon Goff, która niczym pod wpływem magii zmieniła się w P.L. Travers.

Rok 1964 przyniósł w filmowym świecie słynną nianię. Film wyprodukowany przez Walta Disney`a był prawdziwym wydarzeniem. Mary Poppins otrzymała twarz Julie Andrews. W rzeczywistości wyglądała jak ciotka małej Margaret, bo takie imię nosiła w rzeczywistości Pamela Lyndon.

 

Język Polski!


Pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788363656379
  liczba stron
  440
  słowa kluczowe
  Mary Poppins, biografia, pisarka
  język
  polski
  dodała
  Ag2S


  Pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers eBook za darmo:

  Mirror-2

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.pdf (PLN-0.00)

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.epub (PLN-0.00)

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.doc (PLN-0.00)

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.txt (PLN-0.00)

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.PDF – (PLN 0.00);

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.MOBI – (PLN 0.00);

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.EPUB – (PLN 0.00);

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.DOC – (PLN 0.00);

  To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers ebook, Książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers FB2, Download To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers PDF , Download To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers MOBI, Online To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers książkę, Za darmo Pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers IPhone, Online Książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers PDF, Za darmo To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers DJVU, Za darmo pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers TXT, Pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers RTF, Online To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers FB2 , e-książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz TXT, Za darmo To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz książkę, Książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz MOBI, Pobierz To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers IPad, Czytaj To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers MOBI, Czytaj To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers DOCX, Za darmo To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers AWZ, Download książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers iPad , Za darmo To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers DJVU, Download To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers książkę za darmo, Za darmo książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers DVD, Czytaj To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers TXT, eBook To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz DJVU, To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz książkę za darmo, To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pobierz książkę pdf za darmo, To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę To ona napisała Mary Poppins. Życie P.L. Travers pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply