Pobierz Książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze za darmo pdf, ePub, kindle

Taxi. Opowieści z kursów po Kairze Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Taxi. Opowieści z kursów po Kairze


To książka dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, dlaczego na egipskie ulice wyszli ludzie i wyjechały czołgi. Po Kairze jeździ 80 tysięcy taksówek. Kierowca każdej z nich zna – jak wszędzie w tym fachu – tysiące historii. Chalid al-Chamisi zapisał rozmowy z 58 kairskimi taksówkarzami. Opowiadają mu o największych bolączkach kraju: niedowładzie władzy, korupcji urzędników i bezkarności policji….

To książka dla tych, którzy chcieliby wiedzieć, dlaczego na egipskie ulice wyszli ludzie i wyjechały czołgi. Po Kairze jeździ 80 tysięcy taksówek. Kierowca każdej z nich zna – jak wszędzie w tym fachu – tysiące historii. Chalid al-Chamisi zapisał rozmowy z 58 kairskimi taksówkarzami. Opowiadają mu o największych bolączkach kraju: niedowładzie władzy, korupcji urzędników i bezkarności policji. Zwyczajni ludzie, kairscy taksówkarze, opisują szczerze, przejmująco i dobitnie, jak naprawdę żyje się w Egipcie: odnawianie prawa jazdy to droga przez mękę, spotkanie z drogówką oznacza utratę całodziennego zarobku, a ludzie żyją z dnia na dzień modląc się, żeby nie przydarzyła się im choroba albo inne nieszczęście.

Narrator książki, dziennikarz, opisuje też surrealistyczną wycieczkę po korytarzach władzy, którą odbył po to, by zadać niewygodne pytanie wyższemu urzędnikowi – i oczywiście nie uzyskać na nie odpowiedzi. Za to w mediach królują – znane i u nas – tematy zastępcze, jak na przykład wielki projekt „Tuszka” (gigantyczne i nieudane przedsięwzięcie irygacyjne zmierzające do stworzenia nowej doliny Nilu) albo luksusowe Taxi Stołeczne, przeznaczone dla obcokrajowców. W tym wszystkim Egipcjanie próbują żyć godnie, pięknie albo chociaż z poczuciem humoru.

Z TAXI wyłania się portret narodu w stanie wrzenia, na skraju wybuchu od co najmniej 30 lat. Jak mówi jeden z bohaterów książki:

Osiemnastego i dziewiętnastego stycznia właściwie nie stało się nic takiego (chodzi tu o tzw. „rozruchy chlebowe” ze stycznia 1977 roku, wywołane zniesieniem państwowych dotacji na podstawowe artykuły spożywcze – przyp. tłum). Zaczęła się rewolucja, ale widzi pan: nikt jej nie dokończył. Po tym wszystkim władza zasiała ludziom w głowach strach przed głodem. Żony zaczęły przytrzymywać mężów za ręce i mówić: „Nie idź, bo nam dzieci pomrą”. Oprócz głodu, co go zasiali w brzuchach Egipcjan, zasiali jeszcze strach, tak że każdy myśli sobie: „A co mi do tej całej awantury?”.

 

Język Polski!


Pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Taxi. Opowieści z kursów po Kairze (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze eBook za darmo:

  Mirror-2

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.pdf (PLN-0.00)

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.epub (PLN-0.00)

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.doc (PLN-0.00)

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.txt (PLN-0.00)

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.PDF – (PLN 0.00);

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.MOBI – (PLN 0.00);

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.EPUB – (PLN 0.00);

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.DOC – (PLN 0.00);

  Taxi. Opowieści z kursów po Kairze.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Taxi. Opowieści z kursów po Kairze ebook, Książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze FB2, Download Taxi. Opowieści z kursów po Kairze PDF , Download Taxi. Opowieści z kursów po Kairze MOBI, Online Taxi. Opowieści z kursów po Kairze książkę, Za darmo Pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze IPhone, Online Książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze PDF, Za darmo Taxi. Opowieści z kursów po Kairze DJVU, Za darmo pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze TXT, Pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze RTF, Online Taxi. Opowieści z kursów po Kairze FB2 , e-książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz TXT, Za darmo Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz książkę, Książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz MOBI, Pobierz Taxi. Opowieści z kursów po Kairze IPad, Czytaj Taxi. Opowieści z kursów po Kairze MOBI, Czytaj Taxi. Opowieści z kursów po Kairze DOCX, Za darmo Taxi. Opowieści z kursów po Kairze AWZ, Download książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze iPad , Za darmo Taxi. Opowieści z kursów po Kairze DJVU, Download Taxi. Opowieści z kursów po Kairze książkę za darmo, Za darmo książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze DVD, Czytaj Taxi. Opowieści z kursów po Kairze TXT, eBook Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz DJVU, Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz książkę za darmo, Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pobierz książkę pdf za darmo, Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Taxi. Opowieści z kursów po Kairze pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply