Pobierz Książkę Pegaz zdębiał za darmo pdf, ePub, kindle

Pegaz zdębiał Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Pegaz zdębiał


W odróżnieniu od wielkiego klasyka dziedzinie humorystyki purnonsensowej, Juliana Tuwima, który w swym wiekopomnym dziele „Pegaz dęba” skatalogował zabawy literackie istniejące od stuleci, Stanisław Barańczak tworzy zabawy coraz to nowe, a jeśli nawet korzysta ze startych wzorów- po mistrzowsku je przekształca. Oto bierze na przykład tekst arii operowej po włosku i tłumaczy go na polski, nie…

W odróżnieniu od wielkiego klasyka dziedzinie humorystyki purnonsensowej, Juliana Tuwima, który w swym wiekopomnym dziele „Pegaz dęba” skatalogował zabawy literackie istniejące od stuleci, Stanisław Barańczak tworzy zabawy coraz to nowe, a jeśli nawet korzysta ze startych wzorów- po mistrzowsku je przekształca. Oto bierze na przykład tekst arii operowej po włosku i tłumaczy go na polski, nie trzymając się, powiedzmy to sobie otwarcie, zbyt niewolniczo oryginału. Efekt? ano taki, że słuchając pełnego namiętności dialogu Don Giovannieggo i Zerliny z opery Mozarta nie jesteśmy w stanie uwolnić się od jego „przekładu”:
Don Giovanni: Wiej mi, bo tnę żyletą!
Zerlina: Iii, w japie – cham atletą
Don Giovanni: – Pokancerować mordę?!
Zerlina: Pies tonął – słoń pruł fordem.
A przynajmniej ja, kiedy puszczam sobie czasem „Don Giovanniego”, nie jestem w stanie się uwolnić i zawsze słyszę jak wyżej.

 

Język Polski!


Pobierz Pegaz zdębiał Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pegaz zdębiał (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788376480374
  liczba stron
  199
  kategoria
  poezja
  język
  polski


  Pobierz Pegaz zdębiał eBook za darmo:

  Mirror-2

  Pegaz zdębiał.pdf (PLN-0.00)

  Pegaz zdębiał.epub (PLN-0.00)

  Pegaz zdębiał.doc (PLN-0.00)

  Pegaz zdębiał.txt (PLN-0.00)

  Pegaz zdębiał.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Pegaz zdębiał.PDF – (PLN 0.00);

  Pegaz zdębiał.MOBI – (PLN 0.00);

  Pegaz zdębiał.EPUB – (PLN 0.00);

  Pegaz zdębiał.DOC – (PLN 0.00);

  Pegaz zdębiał.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Pegaz zdębiał ebook, Książkę Pegaz zdębiał FB2, Download Pegaz zdębiał PDF , Download Pegaz zdębiał MOBI, Online Pegaz zdębiał książkę, Za darmo Pobierz Pegaz zdębiał IPhone, Online Książkę Pegaz zdębiał PDF, Za darmo Pegaz zdębiał DJVU, Za darmo pobierz Pegaz zdębiał TXT, Pobierz Pegaz zdębiał RTF, Online Pegaz zdębiał FB2 , e-książkę Pegaz zdębiał pobierz TXT, Za darmo Pegaz zdębiał pobierz książkę, Książkę Pegaz zdębiał pobierz MOBI, Pobierz Pegaz zdębiał IPad, Czytaj Pegaz zdębiał MOBI, Czytaj Pegaz zdębiał DOCX, Za darmo Pegaz zdębiał AWZ, Download książkę Pegaz zdębiał iPad , Za darmo Pegaz zdębiał DJVU, Download Pegaz zdębiał książkę za darmo, Za darmo książkę Pegaz zdębiał DVD, Czytaj Pegaz zdębiał TXT, eBook Pegaz zdębiał pobierz DJVU, Pegaz zdębiał pobierz książkę za darmo, Pegaz zdębiał pobierz książkę pdf za darmo, Pegaz zdębiał pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Pegaz zdębiał pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply