Pobierz Książkę Mitologia słowiańska i polska za darmo pdf, ePub, kindle

Mitologia słowiańska i polska Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Mitologia słowiańska i polska


Prace mitologiczne Brücknera, choć czasem wywoływały echa krytyczne, zawsze były przyjmowane z szacunkiem, należnym jego ogromnej wiedzy i pomysłowości. Oczywiście, szczególnie wysoko były ocenione w Polsce. Był on w dodatku jedynym polskim specjalistą w sprawach religii Słowian. Jedynym – w ciągu długiego okresu historycznego, bo od 1882 r., kiedy się ukazał jego pierwszy artykuł, aż po…

Prace mitologiczne Brücknera, choć czasem wywoływały echa krytyczne, zawsze były przyjmowane z szacunkiem, należnym jego ogromnej wiedzy i pomysłowości. Oczywiście, szczególnie wysoko były ocenione w Polsce. Był on w dodatku jedynym polskim specjalistą w sprawach religii Słowian. Jedynym – w ciągu długiego okresu historycznego, bo od 1882 r., kiedy się ukazał jego pierwszy artykuł, aż po koniec drugiej wojny światowej. […]

W porównaniu z jego pracami historycznoliterackimi, językoznawczymi, w porównaniu z “Dziejami kultury polskiej” czy “Encyklopedią staropolską” – prace mitologiczne Brücknera trochę bledną, ale i tak są wielkie, a byłyby chlubą i przedmiotem dumy każdego uczonego mniejszego lotu. Wobec europejskiej nauki o religii Słowian i Bałtów był Brückner naszym jedynym, ale za to błyskotliwym i godnym podziwu przedstawicielem.

(z przedmowy)

[tekst z obwoluty]

[Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1980]

 

Język Polski!


Pobierz Mitologia słowiańska i polska Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mitologia słowiańska i polska (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8301062452
  liczba stron
  383
  kategoria
  historia
  język
  polski
  dodał
  brak


  Pobierz Mitologia słowiańska i polska eBook za darmo:

  Mirror-2

  Mitologia słowiańska i polska.pdf (PLN-0.00)

  Mitologia słowiańska i polska.epub (PLN-0.00)

  Mitologia słowiańska i polska.doc (PLN-0.00)

  Mitologia słowiańska i polska.txt (PLN-0.00)

  Mitologia słowiańska i polska.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Mitologia słowiańska i polska.PDF – (PLN 0.00);

  Mitologia słowiańska i polska.MOBI – (PLN 0.00);

  Mitologia słowiańska i polska.EPUB – (PLN 0.00);

  Mitologia słowiańska i polska.DOC – (PLN 0.00);

  Mitologia słowiańska i polska.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Mitologia słowiańska i polska ebook, Książkę Mitologia słowiańska i polska FB2, Download Mitologia słowiańska i polska PDF , Download Mitologia słowiańska i polska MOBI, Online Mitologia słowiańska i polska książkę, Za darmo Pobierz Mitologia słowiańska i polska IPhone, Online Książkę Mitologia słowiańska i polska PDF, Za darmo Mitologia słowiańska i polska DJVU, Za darmo pobierz Mitologia słowiańska i polska TXT, Pobierz Mitologia słowiańska i polska RTF, Online Mitologia słowiańska i polska FB2 , e-książkę Mitologia słowiańska i polska pobierz TXT, Za darmo Mitologia słowiańska i polska pobierz książkę, Książkę Mitologia słowiańska i polska pobierz MOBI, Pobierz Mitologia słowiańska i polska IPad, Czytaj Mitologia słowiańska i polska MOBI, Czytaj Mitologia słowiańska i polska DOCX, Za darmo Mitologia słowiańska i polska AWZ, Download książkę Mitologia słowiańska i polska iPad , Za darmo Mitologia słowiańska i polska DJVU, Download Mitologia słowiańska i polska książkę za darmo, Za darmo książkę Mitologia słowiańska i polska DVD, Czytaj Mitologia słowiańska i polska TXT, eBook Mitologia słowiańska i polska pobierz DJVU, Mitologia słowiańska i polska pobierz książkę za darmo, Mitologia słowiańska i polska pobierz książkę pdf za darmo, Mitologia słowiańska i polska pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Mitologia słowiańska i polska pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply