Pobierz Książkę Kładka w ciemność świata za darmo pdf, ePub, kindle

Kładka w ciemność świata Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Kładka w ciemność świata


Całą wstępną partię powieści czytałem z prawdziwym zachwytem i jeśli cokolwiek przeszkadzało mi w tej pełnej satysfakcji, to tylko niepokój, czy i dalej, aż do końca, będzie tak dobrze. Myślę, że i dalsze jej strony prowadzące wątek Teresy i Klaudii należą do najciekawszych, jakie w naszej prozie ostatnio powstały. Również i wszystkie wątki uboczne czy epizody — znakomite: pierwszy przełożony…

Całą wstępną partię powieści czytałem z prawdziwym zachwytem i jeśli cokolwiek przeszkadzało mi w tej pełnej satysfakcji, to tylko niepokój, czy i dalej, aż do końca, będzie tak dobrze. Myślę, że i dalsze jej strony prowadzące wątek Teresy i Klaudii należą do najciekawszych, jakie w naszej prozie ostatnio powstały. Również i wszystkie wątki uboczne czy epizody — znakomite: pierwszy przełożony bohatera (Wykan), Garbek, Filip, mały kelner, kierowca ciężarówki. Pełen uznania dla przekonywającej konstrukcji, dla narracji, dla znakomitych dialogów, a przede wszystkim dla prawdziwości myśli, uczuć i realiów… Jest rzeczą zastanawiającą, jak przy całej nowoczesności środków artystycznych powieść Wydrzyńskiego głęboko tkwi swymi istotnymi korzeniami uczuciowymi i myślowymi w tradycjach polskiego „maksymalizmu”; myślę, że gdyby dr Judym liczył sobie w roku 1953 lat dwadzieścia kilka, to byłby akurat podobny do Piotra z tej powieści… Istotny wydaje mi się fakt, iż pełna i myślowa, i artystyczna racja jest po stronie autora, gdy postanowił tak pokierować sprawami swego bohatera, jak to uczynił… Myślę, że Wydrzyński chciał napisać nie inną powieść, lecz tę właśnie, którą napisał i której życzę jak najszybszego ukazania się w wydaniu książkowym.
Jerzy Andrzejewski (1953)

Wydrzyński jest tu bardzo odkrywczy formalnie, zastosował dwuwarstwowość przeżyć bohatera, napisał dwie wspaniale uzupełniające się powieści… W chwili połączenia się tych dwu nurtów czuje się, iż bezwzględne obnażenie prawdy o życiu ludzkim nie wynika z jakichś może obsesji, ale z męczącego aż do bólu szukania prawdy… Jeden z nurtów powieści Piotr — Teresa — Klaudia stanowi nieprzeciętne studium uczucia miłości, nakreślone z wielkim znawstwem i pasją… Otrzymamy w polskiej literaturze bohatera, jakiego jeszcze nie było. Piotr, czyli tajemnica życia, rejony, nad którymi nikt nie jest w stanie zapanować… Jestem zachwycony książką Andrzeja Wydrzyńskiego, wydanie jej będzie wielkim sukcesem autora i wydawnictwa. Powieść A. Wydrzyńskiego jest bowiem nie zwyczajnym zjawiskiem literackim, jest niezmiernie odkrywcza, świeża, nowa!
Jan Pierzchała (1954)

 

Język Polski!


Pobierz Kładka w ciemność świata Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kładka w ciemność świata (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  83-207-0980-6
  liczba stron
  262
  kategoria
  Literatura piękna
  język
  polski
  dodała
  dona


  Pobierz Kładka w ciemność świata eBook za darmo:

  Mirror-2

  Kładka w ciemność świata.pdf (PLN-0.00)

  Kładka w ciemność świata.epub (PLN-0.00)

  Kładka w ciemność świata.doc (PLN-0.00)

  Kładka w ciemność świata.txt (PLN-0.00)

  Kładka w ciemność świata.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Kładka w ciemność świata.PDF – (PLN 0.00);

  Kładka w ciemność świata.MOBI – (PLN 0.00);

  Kładka w ciemność świata.EPUB – (PLN 0.00);

  Kładka w ciemność świata.DOC – (PLN 0.00);

  Kładka w ciemność świata.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Kładka w ciemność świata ebook, Książkę Kładka w ciemność świata FB2, Download Kładka w ciemność świata PDF , Download Kładka w ciemność świata MOBI, Online Kładka w ciemność świata książkę, Za darmo Pobierz Kładka w ciemność świata IPhone, Online Książkę Kładka w ciemność świata PDF, Za darmo Kładka w ciemność świata DJVU, Za darmo pobierz Kładka w ciemność świata TXT, Pobierz Kładka w ciemność świata RTF, Online Kładka w ciemność świata FB2 , e-książkę Kładka w ciemność świata pobierz TXT, Za darmo Kładka w ciemność świata pobierz książkę, Książkę Kładka w ciemność świata pobierz MOBI, Pobierz Kładka w ciemność świata IPad, Czytaj Kładka w ciemność świata MOBI, Czytaj Kładka w ciemność świata DOCX, Za darmo Kładka w ciemność świata AWZ, Download książkę Kładka w ciemność świata iPad , Za darmo Kładka w ciemność świata DJVU, Download Kładka w ciemność świata książkę za darmo, Za darmo książkę Kładka w ciemność świata DVD, Czytaj Kładka w ciemność świata TXT, eBook Kładka w ciemność świata pobierz DJVU, Kładka w ciemność świata pobierz książkę za darmo, Kładka w ciemność świata pobierz książkę pdf za darmo, Kładka w ciemność świata pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Kładka w ciemność świata pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply