Pobierz Książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód za darmo pdf, ePub, kindle

Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód


Król Jan znany jest każdemu przede wszystkim jako czarny charakter z opowieści o Robin Hoodzie – chciwy, tchórzliwy, podły i okrutny. Jednak jaki był prawdziwy człowiek, który ukrywa się za tą legendą? Czy rzeczywiście był potworem, czy też może zdolnym władcą, którego prześladował pech? W swojej nowej książce Marc Morris, wykorzystując współczesne Janowi kroniki oraz listy, których autorem…

Król Jan znany jest każdemu przede wszystkim jako czarny charakter z opowieści o Robin Hoodzie – chciwy, tchórzliwy, podły i okrutny. Jednak jaki był prawdziwy człowiek, który ukrywa się za tą legendą? Czy rzeczywiście był potworem, czy też może zdolnym władcą, którego prześladował pech? W swojej nowej książce Marc Morris, wykorzystując współczesne Janowi kroniki oraz listy, których autorem był sam król, ukazuje go jako realną postać z krwi i kości.

Jan był bardzo energicznym, pomysłowym i bezwzględnym władcą, który miał również koszmarne cechy charakteru. W dwóch równolegle rozwijających się opowieściach śledzimy jego losy od momentu, kiedy urodził się jako najmłodszy syn potężnego władcy – mający minimalne szanse przejąć po ojcu największe dominium ówczesnej Europy, rozciągające się od granicy ze Szkocją aż po Pireneje. Kolejne etapy życia, które wyniosły ostatecznie Jana na tron, pełne były zdrady, buntów i mordów. Okres jego rządów charakteryzowała przemoc na niespotykaną dotąd skalę – nawet niedawni przyjaciele skazywani byli na wygnanie i zapomnienie. Walia, Szkocja i Irlandia były najeżdżane i niszczone. Obciążenia podatkowe osiągnęły skalę niespotykaną od czasów podboju normańskiego. Konflikt z papieżem spowodował ekskomunikowanie władcy, a cała Anglia została obłożona interdyktem. Despotyzm Jana stał się przyczyną zawiązania spisku i wybuchu rewolty, na skutek której jego najpotężniejsi poddani zmusili go do podpisania Magna Carta, dokumentu, który zobowiązywał jego i jego następców do lepszego zachowywania się w przyszłości. Odrzucenie Karty przez króla doprowadziło do wybuchu wojny domowej oraz najazdu obcych sił, co miało katastrofalne skutki dla kraju, ale też stało się przyczyną śmierci władcy.

 

Język Polski!


Pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788378895756
  liczba stron
  306
  język
  polski
  dodał
  AdrianX


  Pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód eBook za darmo:

  Mirror-2

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.pdf (PLN-0.00)

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.epub (PLN-0.00)

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.doc (PLN-0.00)

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.txt (PLN-0.00)

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.PDF – (PLN 0.00);

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.MOBI – (PLN 0.00);

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.EPUB – (PLN 0.00);

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.DOC – (PLN 0.00);

  Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód ebook, Książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód FB2, Download Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód PDF , Download Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód MOBI, Online Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód książkę, Za darmo Pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód IPhone, Online Książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód PDF, Za darmo Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód DJVU, Za darmo pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód TXT, Pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód RTF, Online Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód FB2 , e-książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz TXT, Za darmo Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz książkę, Książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz MOBI, Pobierz Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód IPad, Czytaj Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód MOBI, Czytaj Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód DOCX, Za darmo Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód AWZ, Download książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód iPad , Za darmo Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód DJVU, Download Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód książkę za darmo, Za darmo książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód DVD, Czytaj Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód TXT, eBook Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz DJVU, Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz książkę za darmo, Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pobierz książkę pdf za darmo, Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Jan bez Ziemi. Zdrada, tyrania i Wielka Karta Swobód pdf za darmo.

  About the Author

  Leave a Reply